logo
01/03
28/02
27/02
23/02
22/02
21/02
19/02
15/02
14/02
13/02
12/02
09/02
2 ...

Уряд пропонує встановити заборону на передачу у власність чи зміну цільового призначення земель Каховського водосховища

06-10-2023 20:461897

Уряд пропонує встановити заборону на передачу у власність чи зміну цільового призначення земель Каховського водосховища
Фото: Соцмережі

Кабінет Міністрів на засіданні 6 жовтня погодив законопроєкт,  яким пропонує встановити заборону на передачу у власність, користування чи зміну цільового призначення земель Каховського водосховища.

Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, заборона діятиме протягом 15 років. Єдині виключення, які дозволені — це зміни з метою відновлення водосховища та здійснення заходів з охорони земель.

«Важливо, аби за цей час землі під Каховським водосховищем не змінили цільове призначення. Тому встановлюємо такі заборони, і тим самим готуємо фундамент для відновлення водосховища та ГЕС», - наголосив Денис Шмигаль.

Він також нагадав, що рівно 4 місяці тому росіяни здійснили теракт на Каховській ГЕС. За 4 місяці уряд виділив 11,9 млрд грн на ліквідацію наслідків теракту на Каховській ГЕС.

«8,5 млрд грн було виділено на будівництво магістральних водогонів для забезпечення водою Кривого Рогу, інших громад Дніпропетровщини та Півдня України. Перша нитка магістрального водогону на ділянці "Інгулець – Кряжеве" вже запущена. Роботи активно продовжуються», - розповів очільник уряду.

Ще 1,3 млрд грн виділили Херсонській та Миколаївській ОВА для відновлення житла людей, яке постраждало через підтоплення.

За словами Дениса Шмигаля, ще майже 1 млрд грн було виділено для Херсонщини, Миколаївщини, Запорізької та Дніпропетровської областей на забезпечення транспортування питної води, адже багато громад одразу після теракту взагалі не мали можливості її отримувати.

Також Уряд вже виплатив 93 млн грн як одноразову допомогу населенню Херсонщини та Миколаївщини. Це виплата по 5 тисяч гривень, яку ми надали для більш ніж 18,5 тисячі українців.

 

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news