logo
01/03
28/02
27/02
23/02
22/02
21/02
19/02
15/02
14/02
13/02
12/02
09/02
2 ...

Два приватні курорти «Буковелю» з’єднають новою дорогою за державний кошт

07-10-2023 17:582491

Два приватні курорти «Буковелю» з’єднають новою дорогою за державний кошт

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» уклало з ТОВ «ПБС» три договори загальною вартістю 30,6 млн грн на капітальний ремонт лісової дороги протяжністю 9,2 км.

Ця дорога, що проходить межею природного заповідника «Горгани», з’єднає відомий гірськолижний курорт «Буковель» з новим курортом «Бистриця». Проєкт планують завершити до кінця року, повідомляє антикорупційний сайт NGL.media.

Дозвіл на будівництво нового курорту у гірському селі Бистриця ТОВ «Буковель» отримало наприкінці 2022 року від Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття) сільрад. За даними групи екоактивістів Free Svydovets, новий курорт розрахований на одночасний прийом до 25 тис. осіб і матиме понад 200 км лижних трас і 28 підйомників.

«Буковель» та «Бистрицю» і раніше з’єднувала типова лісова дорога, однак тепер компанія «ПБС» за замовлення держпідприємства «Ліси України» почала капітальний ремонт з використанням нетипових для будівництва лісових доріг матеріалів: бітум, бетонна суміш класу М350, портландцемент та гарячекатана арматурна сталь.

Попри те, що за умовами договору передбачений капремонт існуючої лісової дороги, очевидно, що мова йде про будівництво нової дороги з твердим покриттям. Про це також свідчать фото, зроблені 22 серпня активістами Free Svydovets – за два тижні до укладення договору з ТОВ «ПБС». На цих фото чітко видно, що будівельна техніка «ПБС» уже розрівняла і суттєво розширила полотно майбутньої дороги.

Варто зауважити, що дорога пролягає теперішньою межею природного заповідника «Горгани», який раніше був значно більшим і включав, у тому числі і територію, де проходить дорога. Проте після скорочення території заповідника у 2004 році тепер дорога не порушує межі охоронної зони заповідника.

Втім, незалежні екологи, зокрема біолог ГО «Українська Природоохоронна група» Єгор Гриник, вважають, що нова дорога таки зашкодить заповіднику. «Будівництво будь-якої дороги розділяє ліс, а разом з тим зменшується популяція багатьох видів тварин у радіусі кілометра від дороги, що активно використовується», – каже Єгор Гриник.

Що відомо про ТОВ «ПБС»?

Кінцевим бенефіціаром і керівником ТОВ «ПБС», створеного у 2004 році, вказана Іванна Непик, але фактично компанія належить ексдепутатові Верховної Ради Олександрові Шевченку.  Він також є засновником та ексдиректором туристичного комплексу «Буковель», що у 2021 році перейшов під контроль Ігоря Палиці, діючого нардепа і бізнес-партнера Ігоря Коломойського, який контролював «Буковель» раніше. ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг – насамперед, на Івано-Франківщині, де отримала понад 100 таких підрядів на загальну суму 21,3 млрд грн.

 

Leopolis.news