11-10-2023 13:292422
Хлопчик отримав травму ліктя за кордоном. Тамтешні лікарі наклали гіпсову пов’язку. Через деякий час гіпс натер шкіру і утворився гнійник м'яких тканин в ділянці травми.
Його амбулаторно розкрили та назначили антибіотик у сиропі, розповіли у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні «Охматдит».
Впродовж кількох місяців дитина періодично скаржилась на болі у лівому плечі, з'явилось невелике підвищення температури. Після неодноразових консультацій у різних лікарів батьки звернулися до «Охматдиту». Після обстеження у дитини діагностували остеомієліт лівої плечової кістки та одразу прооперували.
«На операції хірурги нашого шпиталю виявили велику патологічну кісткову порожнину у нижній третині плеча, заповнену густим гноєм. Втручання пройшло успішно. Хлопчика вже виписали зі шпиталю. Дем’ян активно рухає ураженою рукою, порушення її функції немає. Дитина перебуває під спостереженням хірургів “Охматдиту”», - розповіли у медзакладі.
Чіткої причини чому остеомієліт в однієї дитини виникає, а в іншої ні - немає. Але травма чи наявність джерел інфекцій (гнійник, абсцес, інфіковані рани) - це завжди провокуючий фактор, наголошують лікарі «Охматдиту».
Також остеомієліт підступний тим, що його ознаки на рентгенівських знімках виникають не одразу, а лише за 2-3 тижні. Відтак, при не яскраво вираженій клінічній картині, без уважної оцінки всіх проявів хвороби, часто правильний діагноз встановлюється із запізненням, коли вже є значні деструктивні зміни у кістках.
Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news