logo
28/02
27/02
23/02
22/02
21/02
19/02
15/02
14/02
13/02
12/02
09/02
2 ...

У Львові проведуть 5 семінарів про очищення стічних вод

20-10-2023 14:592248

У Львові проведуть 5 семінарів про очищення стічних вод
Фото: ziko.com.ua

У Львові з 2 листопада 2023 року по 22 лютого 2024 року відбудуться 5 семінарів у рамках проєкту «CLEAN BALTIC SOURCE – Очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях».

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Одноденні семінари проведуть для представників 25 громад, що належать до річкового басейну Вісли – притоки Західний Буг та Сян. В такий спосіб водні асоціації зі Швеції, Польщі та України об’єднують свої зусилля для вирішення нагальних викликів управління водними ресурсами річкового басейну Балтійського моря. Охочих долучитись до семінарів запрошують реєструватись.

«Незважаючи на відносно невелику частку України в басейні річки Вісла (лише 6,5%), тривожні 90% її водних об’єктів знаходяться під ризиком недосягнення «доброго» стану.  Тривожна статистика 2021 року показала, що 88% стічних вод, які скидаються в басейн річки Вісла на території України, очищаються неналежним чином. А водопостачання нижніх за течією регіонів Польщі залежить від цієї річки, тому належне управління стічними водами є надзвичайно важливим», – розповіла Олександра Сладкова, заступниця директора департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

У басейнах річок Західний Буг та Сян в Україні розташовано 53 громади з майже 1,5 мільйонами жителів. Проте лише 25 із цих громад підключені до мереж водопостачання і мають очисні споруди, багато з яких потребують реконструкції чи модернізації.

Проєкт «CLEAN BALTIC SOURCE – Очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях» спрямований на прискорення виконання спільного завдання покращення екологічного стану водних об’єктів у регіоні, зокрема в Україні, де неналежне очищення стічних вод становить значну екологічну загрозу. Тому покращення екологічного стану басейну річки Вісла і, відповідно, Балтійського моря є центром нової міжнародної співпраці в регіоні, певнять організатори.

5 одноденних семінарів за участі експертів зі Швеції, Польщі та України мають на меті допомогти громадам зменшувати забруднення басейну річок Західний Буг та Сян на території України:

- 2.11.2023  Політика ЄС щодо управління річковими басейнами. Природо-орієнтовані рішення (Nature Based Solutions) та управління ризиками затоплень;

- 23.11.2023  Технічні рішення для модернізації та ефективні моделі управління для підприємств що займаються очищенням стоків;

- 14.12.2023  Пошук фінансування для проєктів покращення стану річкового басейну Західного Бугу та Сяну;

- 25.01.2024  План управління річковим басейном Вісли та особливості управління водами в Польщі та Швеції;

- 22.02.2024  Практична підготовка проєктів та ознайомчий візит на каналізаційно-очисні споруди Львова.

Для участі у семінарах необхідно заповнити реєстраційну форму.  

В семінарах можуть взяти участь також представники громадських організацій, науковці, громадські активісти. Організатори залишають за собою право обрати 45 учасників для участі офлайн у Львові для кожного семінару. Решта зареєстрованих учасників зможе взяти участь у семінарах дистанційно.

Семінари реалізують в межах проєкту CLEAN BALTIC SOURCE, що фінансує уряд Швеції через Swedish Institute. З української сторони проєкт реалізують у партнерстві: Обласна асоціація місцевих рад «Ради Львівщини», Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівська міська рада, Центр Регіональний Розвиток агенції економічного розвитку PPV.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news