logo
21/04
20/04
19/04
2 ...

До поляків, які блокують кордон від українських перевізників, пропонують застосувати санкції – петиція

15-11-2023 15:00802

До поляків, які блокують кордон від українських перевізників, пропонують застосувати санкції – петиція
Фото: ілюстративне

На сайті Президента України зареєстрували петицію про застосування санкцій до осіб, причетних до блокування українських перевізників.

Автор петиції Левко Ігорович Прокіпчук (колишній начальник Львівської митниці) запропонував, як можна вплинути на польських перевізників, які блокують кордон.

Зареєстрована вчора петиція уже зібрала понад 3 тисячі підписів.

Левко Прокіпчук нагадав, що 3 листопада 2023 Комітет захисту перевізників і роботодавців у сфері транспорту оголосив про початок двомісячної акції на дорогах загального користування, що призвело до блокування українських перевізників протестувальниками, які називають себе «польським перевізниками» та, з особливим цинізмом фактично утримують, громадян України, які кожного дня докладають максимальних зусиль для досягнення перемоги над російським окупантом.

На усіх пунктах пропуску заблоковано вантажівки із різноманітними товарами, які так важливі для українського народу, зміцнення економічної стабільності держави та особливо необхідні для ЗСУ. Такі дії блокувальників однозначно не відображають позицію Республіки Польща, як держави, яка є дружньою країною, партнером та союзником у наданні відсічі збройному агресору.

«На підставі зібраних водіями даних було встановлено, що активними учасниками/організаторами блокади є Rafal Mekler, який є власником транспортної фірми, Witold Tumanowicz, Tomasz Borkowski, Lukasz Bialasz. Слід зазначити, що значна частина транспортних засобів, які беруть участь в блокуванні є із закритими реєстраційними номерами. Проте переконаний, що водіям, які перебувають в т.зв.блокаді вдасться встановити дані й інших осіб», – каже автор петиції.

Як зазначає Левко Прокіпчук, таке блокування кордону вже призвело до величезних збитків для українських перевізників та підприємств, поставило під ризик зриву поставки військових і гуманітарних вантажів.

На його думку, таке блокування може призвести до гуманітарної катастрофи на польській території, де на в’їзд в Україну вже стоять тисячі автівок без доступу до будь-яких побутових зручностей.

Він вважає, що такі дії «страйкарів» створюють реальні загрози національним інтересам України, призводять до обмеження права власності українських підприємців, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод, що згідно з ст.3 Закону України «Про санкції» є підставою для застосування санкцій.

«У звʼязку з цим та враховуючи наведене, з метою захисту національної безпеки України, прошу Президента України невідкладно ініціювати на засіданні Ради національної безпеки та оборони питання про застосування санкцій (зокрема, але не виключно обмеження торговельних операцій; обмеження, часткове чи повне припинення транзиту та перевезень територією України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України; заборона діяльності на території України) проти Rafal Mekler, Witold Tumanowicz, Tomasz Borkowski, Lukasz Bialasz, а також інших громадян, які своїми діями унеможливлювали повернення в Україну тисяч громадян України, а також юридичних осіб, де вони є керівниками чи кінцевими бенефіціарами», – йдеться у петиції.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news