logo
28/02
27/02
26/02
25/02
2 ...

Фаріон оскаржить у суді наказ про звільнення з «Львівської політехніки»

16-11-2023 10:28727

Фаріон оскаржить у суді наказ про звільнення з «Львівської політехніки»
Фото: detector.media

Мовознавиця Ірина Фаріон, яка втрапила скандал через висловлювання щодо російськомовних військових і була звільнена з НУ «Львівська політехніка», заявила, що подаватиме до суду.

Про це вона повідомила у Телеграмі. 

«Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві. Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах Політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чернецький», – написала Фаріон.  

«…До перемоги, панове! Все тільки розпочинається, бо кожен фініш - це по суті старт. Готую позов до суду», – додала вона.

Нагадаємо, 5 листопада вийшов ефір програми «Рандеву з Яніною Соколовою», де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування «Азов»). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.

Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.

Студенти «Львівської політехніки» звернулися до поліції через висловлювання Фаріон щодо військових.

Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.

На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Адміністрація «Львівської політехніки» зустрілася зі студентами, які прийшли з вимогою звільнення Фаріон.

СБУ відкрила провадження щодо Фаріон за чотирма статтями. Після цього її звільнили з посади професора Національного університету «Львівська політехніка».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news