logo
09/12
08/12
2 ...

Ввезення гуманітарної допомоги: які зміни відбудуться з квітня 2024 року

21-11-2023 08:21126

Ввезення гуманітарної допомоги: які зміни відбудуться з квітня 2024 року
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів продовжив можливість використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня наступного року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Зазначається, що з 1 грудня цього року отримувачі можуть вже почати використовувати цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги. Тобто подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року.

«За цей час Мінсоцполітики, у співпраці з іншими органами влади та громадянським суспільством, продовжить опрацьовувати конструктивні коментарі та пропозиції для покращення правового регулювання процедури ввезення і обліку гуманітарної допомоги», — пояснили в міністерстві.

Водночас, під час перехідного періоду фонди, громадські організації та інші отримувачі зможуть адаптувати свої процеси до використання цифрової системи та оцінити її переваги.

В Мінсоцполітики наголошують, що з 1 грудня у отримувача немає обов’язку користуватись лише паперовим чи цифровим механізмом. Тобто організація може використовувати будь-який варіант, що потім буде відображено у звітності.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news