logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Латвія схвалила початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ до ЄС

23-11-2023 14:59587

Латвія схвалила початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ до ЄС
Фото: baltictimes.com

Сейм Латвії схвалив початок переговорів про вступ до Європейського союзу з Україною та Молдовою і закликав інші країни-члени підтримати рекомендації Єврокомісії.

Про це сказано у повідомленні на сайті Сейму.

У заяві депутати закликають інші країни-члени підтримати рекомендації Єврокомісії та схвалити початок переговорів про вступ до кінця цього року. Парламентарії також закликають Єврокомісію та Раду Євросоюзу невідкладно підготувати та затвердити рамки для переговорів з Україною та Молдовою.

У свою чергу, двом країнам-кандидатам в оголошенні пропонується продовжити впровадження необхідних реформ, які сприятимуть їх відповідності загальним цінностям Європейського Союзу, тіснішій інтеграції в Європейський Союз, а також сприятимуть більшій стабільності, безпеці та процвітання в регіоні.

У заяві Сейм підтверджує, що Латвія готова надати необхідну підтримку Україні та Молдові у здійсненні реформ на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.

«Латвія несе особливу відповідальність нагадувати своїм партнерам у Європейському Союзі, наскільки важливо посилити підтримку тих суспільств, які виступають за свободу, демократію, верховенство права та права людини. Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну та триваючі операції гібридної війни в Молдові, ці країни виконали величезну роботу, щоб ще більше наблизитися до Європейського Союзу як у цінностях, так і в управлінні. Заява Сейму значно посилить це повідомлення іншим державам-членам», – наголошував раніше Едмундс Чепуритіс, голова Комісії з європейських справ Сейму.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news