logo
23/02
2 ...

У Львові відбудеться благодійний фестиваль мистецтва та вина

24-11-2023 21:16543

У Львові відбудеться благодійний фестиваль мистецтва та вина
Фото: ЛМР

2 та 3 грудня у Lem Station відбудеться четвертий фестиваль мистецтва та вина Lviv Art & Wine Festival. Подія буде благодійною – виручені кошти спрямують на реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Підтримуй своє. Повертай своє» – під таким гаслом пройде четвертий Lviv Art & Wine Festival. Концепт події, як ніколи, співзвучний із непростими реаліями сьогодення: як і сотні років тому,  росія в час війни продовжує полювання за нашою мистецькою спадщиною і привласнює собі культурні здобутки.

«Чимало українських митців досі мають неприємне “радянське” або “російське маркування”. Наприклад, такі митці українського авангарду як Казимир Малевич, Василь Єрмилов, Давид Бурлюк, Олександра Екстер і досі залишаються маловідомими для нашого суспільства, натомість весь світ, на жаль, знає їх як діячів авангарду країни-агресора. Ми подумали, що таким фестивальним форматом можемо допомогти нашим мистецтвознавцям у боротьбі за українськість цих митців, розповісти широкому загалу, чому саме вони наші, та разом спробувати вписати їх імена в історію українського мистецтва», – розповідає Зірка Савка, художниця і куратор мистецької експозиції фестивалю

Мистецьку експозицію події складатиме живопис та скульптура митців-сучасників, інтерактивна інфографіка з репродукціями відомих авангардистів, тимчасова книгарня з великою підбіркою книг про авангард та креативні фотозони у дусі цього напрямку.

Як зазначають організатори, подія має на меті у легкій та зрозумілій формі розповісти відвідувачам про український авангард 1910-1930-тих років. Окрім виставки, у програмі обох фестивальних днів буде чимало пізнавальних лекцій від мистецтвознавців.

Поряд з українським мистецтвом на події будуть представлені українські виноробні підприємства. У час війни чимало з них потерпає від ворожих влучань, винороби воюють у лавах ЗСУ, а дехто переосмислює стратегічні підходи до власного бізнесу. Тож фестиваль покликаний підтримати локального виробника, сприяти розвитку виноробної галузі в Україні та переконати українців, що українське вино нічим не поступається іноземному продукту.

Цьогорічний винний маркет фестивалю охопить понад 20 крафтових виробників українського вина та іншої продукції, серед яких сімейні виноробні та популярні винні бренди. В рамках події також пройде винний форум, де передбачено фахові обговорення розвитку виноробної інфраструктури України.

Одна із ключових цілей цьогорічного фестивалю – якісно збільшити пропозицію українських вин у закладах харчування, промоціювати українське вино на внутрішньому та зовнішньому ринках, зокрема під час організації офіційних заходів дипломатичних представництв за кордоном.

Вечірню програму фестивалю складають камерні виступи львівських музичних колективів. На території локації також працюватиме арт-маркет, де усі охочі зможуть ознайомитися та придбати стильний декор, прикраси, посуд, картини та інші вироби від локальних брендів.

Вартість вхідного квитка на подію – 200 грн. Це, передусім, благодійний внесок кожного відвідувача, адже частину коштів, виручених на події організатори перерахують на потреби проєкту НЕЗЛАМНІ – закупівля і виготовлення протезів для цивільних та військових, постраждалих від війни.

Нагадаємо, такий захід у Львові відбувається не вперше. Торік у листопаді фестиваль пройшов під гаслом «Творити поміж сирен».

Коли: 2-3 грудня

Де: LEM station, вул.Дмитра Вітовського, 57

Години роботи події: Сб-Нд – 12:00-21:00 год.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news