logo
29/02
2 ...

У Львові погодили Стратегію розвитку потенційної Львівської агломерації

24-11-2023 20:20665

У Львові погодили Стратегію розвитку потенційної Львівської агломерації
Фото: пресслужба ЛМР

Сьогодні, 24 листопада, у Львові на засіданні керівного комітету, куди входять представники всіх громад, органів влади та експерти, погодили Стратегію розвитку потенційної Львівської агломерації.

ЇЇ основна ідея - об’єднання заради можливостей, інформує пресслужба ЛМР.  

Над документом працювали фахівці Ради Європи разом з громадами та за координації Львівської ОВА ще з минулого року. Відтак, тепер Львівська агломерація має стати першим таким об’єднанням в Україні. А в перспективі - моделлю для розвитку інших метрополійних територій нашої держави на прикладі країн ЄС та НАТО. 

Як зауважив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, на законодавчому рівні держава визначає і визнає, як цікаві для розвитку, сім агломерацій. Львівська – одна із них. І наразі перша, яка вже має розроблену, проговорену і схвалену Стратегію розвитку. 

Відтак, наступним кроком має стати створення відповідної Асоціації органів місцевого самоврядування, яка буде платформою для реалізації майбутніх спільних проєктів. Міський голова Андрій Садовий запропонував розглянути це питання вже наступного тижня під час Форуму місцевого самоврядування у Львові. «Приємно, що наша область показує приклад в часі війни. Зараз ми маємо максимально просувати всі позитивні ідеї, що реалізовуватимуться конкретними проєктами. Якщо ми будемо об’єднані в одну агломерацію, то отримаємо більше можливостей», - наголосив Андрій Садовий. 

Керівник Департаменту демократії і врядування Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску висловив сподівання, що напрацювання у напрямі створення Львівської агломерації стануть прикладом та надихнуть інші потенційних митрополій в Україні. 

Нагадаємо, до складу Львівської агломерації мають увійти місто Львів та 17 довколишніх громад. У міськраді зазначають, що таке об’єднання - взаємовигідне для всіх. Адже йдеться про можливість отримати додаткове державне фінансування та європейські гратові кошти на реалізацію міжмуніципальних проєктів.  Що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості та комфорту проживання мешканців усіх громад.

Передусім мова йде про транспорт, поводження з відходами, екологічні проєкти, просторове планування, водопостачання та водовідведення тощо. Також, створення агломерації важливе і в контексті повоєнної відбудови України. 

Як зазначив консультант Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» Мирослав Кошелюк, вже на цьому етапі в межах Стратегії напрацьовано 24 ідеї міжмуніципальних проєктів, які можна опрацьовувати та реалізовувати. «Це різні проєкти. Серед них є і такі, що вже на початковому етапі реалізації. Йдеться про будівництво велосипедних доріжок. Три громади об’єдналися, звернулися до Європейського банку рекострукції та розвитку і вздовж траси Львів - Рава-Руська має бути облаштована велоінфраструктура. Також вже опрацьовується питання очищення Щирецького водосховища. Дуже важливо розпочати цю співпрацю. І коли реалізовуватимуться перші проєкти, то і нашим мешканцям, і країні загалом стане зрозуміло, навіщо потрібні агломерації. Також такі об’єднання відіграватимуть ключову роль в майбутній відбудові України», - зауважив Мирослав Кошелюк. 

Нагадаємо, проєкт Стратегії   розвитку потенційної Львівської агломерації до 2027 презентували  та розмістили на сайті Львівської обласної військової адміністрації понад місяць тому. 

Leopolis.news