logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Польща ухвалила принципове рішення щодо будівництва другої АЕС

25-11-2023 16:54574

Польща ухвалила принципове рішення щодо будівництва другої АЕС

Передбачають, що два реактори забезпечуватимуть 22 ТВт-год. енергії на рік, що відповідає 12 відсоткам поточного попиту на електроенергію в Польщі.

Про це інформує «Польське радіо».

Міністерка клімату та навколишнього середовища Республіки Польща Анна Москва ухвалила принципове рішення щодо будівництва другої атомної електростанції в Польщі. За даними міністерства, заявником була компанія PGE PAK Energia Jądrowa. Електростанцію планують збудувати у співпраці з корейською компанією KHNP в регіоні Конін-Понтнув у Великопольщі.

У повідомленні Міністерства клімату та навколишнього середовища наголошують, що рішення дозволяє розпочати роботи у вказаному місці та підтверджує відповідність запланованих інвестицій цілям енергетичної політики Польщі. У додатку подано найважливішу інформацію щодо запланованої електростанції, побудованої за перевіреною та безпечною технологією APR1400. Згідно з планом два реактори загальною встановленою потужністю 2800 МВт забезпечуватимуть 22 ТВт-год. енергії на рік, що відповідає 12 відсоткам поточного попиту на електроенергію в Польщі.

За словами голови правління PGE Polska Grupa Energetyczna Войцєха Домбровського, це рішення є вирішальним для будівництва АЕС і дозволяє перейти до наступних етапів інвестицій.

«Це підтвердження того, що амбітний план щодо запуску першого енергоблоку АЕС до 2035 року є цілком реалістичним», — підкреслив посадовець.

Рішення міністерства дозволяє компанії розпочати наступний етап реалізації інвестицій, який включає, зокрема, дослідження навколишнього середовища та локалізації, підготовку техніко-економічного обґрунтування проєкту та продовження переговорів щодо фінансування інвестицій.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news