logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Українські активісти в Берліні закликають бойкотувати шоколад Milka, бо її компанія-виробник досі веде бізнес в рф

25-11-2023 18:30748

Українські активісти в Берліні закликають бойкотувати шоколад Milka, бо її компанія-виробник досі веде бізнес в рф
Фото: ілюстративне

Багато західних компаній залишили осію після вторгнення в Україну, але інші продовжують вести там прибутковий бізнес. Однією з таких компаній є продовольчий конгломерат Mondelez. Українські активісти в Німеччині зараз мобілізуються проти компанії та її найвідомішого продукту в Німеччині - шоколаду Milka. Вони організовують акцію протесту в Берліні.

Про це повідомляє РАР із посиланням на портал RND.

Українські активісти в Німеччині закликають до бойкоту шоколаду Milka через ділові зв'язки американської материнської компанії Mondelez з росією.

«Шоколадний батончик Milka не такий безневинний, як може здатися», - йдеться у повідомленні Об'єднання українців у Німеччині «Віче», яке наводить портал RND.

«Віче» закликало до акції протесту, спрямованого проти Mondelez у Берліні в неділю.

У травні Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) внесло компанію Mondelez, до списку «міжнародних спонсорів війни». Продовольча група Mondelez, яка має міжнародну штаб-квартиру в Чикаго, володіє такими брендами, як Oreo, Toblerone і Ritz, повідомляє сайт RND.

На запитання RND про російський бізнес, філія компанії з Бремена у Німеччині, послалася на заяву Mondelez International, зроблену в червні. У ній компанія заявляє, що засуджує «жорстоку агресію» проти України. Однак Mondelez продовжує пропонувати відносно недорогі та екологічно чисті продукти в росії, які, за їх словами, є основними продуктами харчування для пересічного громадянина». Однак діяльність компанії в росії була обмежена.

«Однак інформаційне агентство Reuters повідомило, посилаючись на митні дані, що Mondelez збільшив постачання шоколаду Milka в Росію більш ніж на 130 відсотків у період з квітня 2022 року по березень цього року - з 9,7 млн кг за попередні дванадцять місяців до 22,4 млн кг», - передає RND.

За підрахунками української Київської школи економіки (KSE), у 2022 році оборот Mondelez в Росії становив понад $1,46 млрд на рік, а сплачені податки сягали $62 млн. НАЗК України повідомляє, що росія використовує ці гроші, серед іншого, на ракети, які «вбивають українських дітей».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news