logo
24/02
23/02
22/02
21/02
2 ...

Укрзалізниця збудує нову євроколію на Львівщині

27-11-2023 08:50675

Укрзалізниця збудує нову євроколію на Львівщині
Фото: ілюстративне

Зокрема, на дільниці від Мостиськ до Львова планується побудувати євроколію шириною 1435 мм.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) допоможе Укрзалізниці модернізувати дільницю від станції Мостиська, яка знаходиться на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів). Також агентство сприятиме подальшій інтеграції української залізниці до системи TEN-T. Відповідний меморандум сторони підписали 24 листопада 2023 року.

На шляху України до ЄС Укрзалізниця продовжує реалізацію інфраструктурних євроінтеграційних проєктів. Разом із розбудовою сухопутних переходів триває робота над продовженням колії 1435 мм вглиб країни. Одна з найперспективніших дільниць — це Мостиська — Львів.

«Дільниця Мостиська — Львів може слугувати для розвитку вантажних та пасажирських перевезень у напрямку країн ЄС. Також Укрзалізниця має намір розширювати свою присутність у залізничній системі TEN-T для створення альтернативних шляхів експорту українського продовольства », - повідомляє начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький.

Від початку широкомасштабного вторгнення у 2022 році USAID надало Урядові України допомогу вартістю понад 21,7 млрд доларів США, що робить його одним із найбільших двосторонніх донорів України. Ці кошти забезпечують реалізацію заходів на підтримку розвитку економіки, демократії та врядування, програм у сфері охорони здоров'я, а також надання гуманітарної допомоги.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news