logo
24/02
23/02
2 ...

На Самбірщині встановили пам’ятник загиблому кавалеру ордена «За мужність» ІІІ ст. Володимиру Коваліву

27-11-2023 13:36444

На Самбірщині встановили пам’ятник загиблому кавалеру ордена «За мужність» ІІІ ст. Володимиру Коваліву
Фото: Романа Хруневича

У неділю, 26 листопада, на кладовищі с. Міжгайці Бісковицької ТГ Самбірського району освячено пам’ятник, встановлений на могилі уродженця цього села полеглого захисника України, бійця 103 бригади Сил ТрО ЗСУ, кавалера ордена «За мужність» ІІІ степеня  Володимира Коваліва.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Увічнила пам’ять  чоловіка дружина Квітослава Ковалів. На освяченні були присутні рідні – діти, батько, брат, односельці. Чисельно віддати пошану бійцю ЗСУ прибули однопартійці – члени районної організації ВО «Свобода».

Такого монументу Володимир Ковалів гідно заслужив своєю громадянською позицією. Про нього можна сказати, що він любив усіх, та найбільше любив Україну, і в цьому, напевне, найбільша його провина. З перших днів повномасштабної агресії путінської орди він з братом Михайлом добровільно прийшли у військкомат, щоб стати на захист Батьківщини.

Важлива деталь: Михайла Коваліва зачислили до війська, оскільки мав бойовий досвід – у 2014 році брав участь в АТО. А його братові Володимиру відмовили, оскільки в нього було троє неповнолітніх дітей. Та ця вагома перешкода  не зупинила його – вступив у Самбірську ТрО, а потім у складі 103- бригади потрапив у гарячі точки. Загинув у бою з окупантами на Харківщині в квітні 2022 року, а його заслуги перед державою президент відзначив орденом «За мужність».

У боргу перед пам’яттю Володимира Коваліва не залишився колектив Самбірського фахового медичного коледжу – йому як колишньому випускнику цього навчального закладу на фасаді  встановлено меморіальну дошку.

У цивільному житті 44-річний Володимир Ковалів від ВО «Свобода» спершу був обраний депутатом Самбірської районної, а тепер депутатом міської рад. Серед обранців відзначався принциповістю, був непримиренним до зловживань, несправедливості. Цим і вкарбувався він у пам’яті. У нього залишилася дружина та троє дітей. 

Підготував Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news