logo
24/02
23/02
2 ...

Відбулись випробування дронів від шістьох українських виробників – Мінстратегпром

27-11-2023 15:42483

Відбулись випробування дронів від шістьох українських виробників – Мінстратегпром
Фото: ілюстративне

Нещодавно відбулися випробування дронів від шістьох українських виробників – це переважно FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями.

Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Мета цих випробувань — перевірити роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіолектронної боротьби (РЕБ). Окремо випробовували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.

Для більшості виробників це випробування стало хорошою можливістю побачити вразливі місця своїх розробок і в подальшому зосередитись саме на вдосконаленні презентованих проєктів щодо протидії РЕБ. Один із виробників продемонстрував свою серійну розробку дрона-камікадзе. Цей зразок показав стійкість каналів відео-звʼязку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ.

За словами представника компанії, цей зразок уже добре зарекомендував себе в бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні із засобами РЕБ ворога.

У разі успішних подальших випробувань і допуску до експлуатації цього БпАК підприємство готове до масштабування виробництва.

«Проєкт розпочався близько року тому, але зараз ми вийшли на рівень, який можна показувати. Цей дрон здатен виконувати бойові завдання на відстані до десяти кілометрів. Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, — не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів», — повідомив представник компанії-виробника.

Випробування нових моделей БпАК Міністерство оборони України здійснює регулярно. Кількість вітчизняних підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних безпілотників, уже сягає кількох сотень, адже саме цей тип озброєнь у війську надзвичайно затребуваний.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news