logo
01/03
29/02
2 ...

У БЕБ кажуть, що запобігли розтраті 1,1 млрд грн: найбільше в Дніпропетровській та Львівській областях

27-11-2023 20:081397

У БЕБ кажуть, що запобігли розтраті 1,1 млрд грн: найбільше в Дніпропетровській та Львівській областях
Фото: ілюстративне

Аналітики БЕБ упередили розтрату 1,1 млрд грн бюджетних коштів – найбільше в Дніпропетровській та Львівській областях.

Як інформує БЕБ, з початку 2023 року аналітики БЕБ проаналізували понад 50 тисяч тендерних закупівель та не допустили розтрату понад 1,1 млрд грн бюджетних коштів. Для порівняння у 2022 році ця сума становила 270,8 млн грн.

До регіонів, в яких було упереджено найбільші розтрати, увійшли:

  • Дніпропетровська обл. – понад 344 млн грн.
  • Львівська обл. – понад 228 млн грн.
  • Волинська обл. - понад 207 млн грн.
  • Київська обл. - 168 390 тис грн.
  • Закарпатська обл. - 93 144 тис грн.

Серед розповсюджених порушень закупівля товарів і послуг за завищеними цінами, не відповідність постачальників вимогам тендеру та недоцільність проведення публічних закупівель.

Наприклад, у Дніпрі намагалися купити дизель-генератори на 30% дорожче від ринкової вартості, а у Київській області вдвічі дорожчий томограф для онкоцентру.

Після виявлення таких фактів аналітики Бюро направляють рекомендаційні листи до державних органів, органів місцевого самоврядування, розпорядників/одержувачів бюджетних коштів щодо виявлених ризиків при проведенні закупівель.

Як правило, тендерні закупівлі скасовуються, а договори з постачання товарів чи надання послуг розриваються, або переукладаються на кращих умовах.  

«Однак обовʼязковість та строки, в які держорган має відреагувати на рекомендацію аналітиків Бюро, не врегульовані законодавчо. Це ускладнює упередження розтрат до початку досудового розслідування», – зазначили у БЕБ.  

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news