logo
01/03
2 ...

Facebook остаточно заблокував сторінку Фаріон

28-11-2023 09:021116

Facebook остаточно заблокував сторінку Фаріон
Фото: ілюстративне

Сторінку одіозної мовознавиці Ірини Фаріон у соцмережі Facebook заблоковано.

Про це Фаріон повідомила у своєму Telegram-каналі.

«Шановне панство. Мені зовсім закрито доступ до ФБ. Працюймо максимально тут. Є ще Інстаграм, ТікТок та ютуб. Жодної печалі. Відкрию новий обліковник. Повідомлю», – написала Фаріон.

Фаріон зауважила, що після скарги доступ до Facebook було відновлено, однак блокування сторінки триватиме до 16 грудня. Водночас, вона не уточнила, за який допис її сторінку було заблоковано.

Нагадаємо, 5 листопада вийшла програма «Рандеву з Яніною Соколовою», де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування «Азов»). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.

Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.

Студенти «Львівської політехніки» звернулися до поліції через висловлювання Фаріон щодо військових.

Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.

На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Адміністрація «Львівської політехніки» зустрілася зі студентами, які прийшли з вимогою звільнення Фаріон.

СБУ відкрила провадження щодо Фаріон за чотирма статтями. Після цього її звільнили з посади професора Національного університету «Львівська політехніка».

Фаріон заявила, що оскаржуватиме рішення про звільнення у суді.

Нацрада перевірить «5 канал» через передачу із Фаріон.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news