logo
28/02
27/02
26/02
25/02
2 ...

Україна перейменує населені пункти у Криму кримськотатарською мовою

28-11-2023 17:26515

Україна перейменує населені пункти у Криму кримськотатарською мовою
Фото: ілюстративне

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою.

Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, що відбулося 22 листопада, інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зокрема, про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

Підготовка цього рішення триває на виконання Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Leopolis.news