logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Словацькі перевізники анонсували повторне блокування кордону з Україною

28-11-2023 17:18539

Словацькі перевізники анонсували повторне блокування кордону з Україною
Фото: rtvs.sk

Словацька асоціація перевізників (UNAS) заявила, що уже цієї п’ятниці, 1 грудня, може заблокувати пункт перетину кордону з Україною «Вишнє Нємецьке» з вимогою скасувати лібералізацію перевезень для української сторони.

Про це сказано в опублікованій напередодні заяві UNAS.

Як зазначається у заяві, через блокування пунктів перетину кордону України з Польщею значно зросла кількість ваговозів, що рухаються через словацький кордон. А позаяк поляки не блокують гуманітарні та військові вантажі, йдеться «лише про комерційні перевезення».

«Однак цей комерційний транспорт, як і гуманітарний, звільнений від необхідності отримання дозволів на перевезення та інших правил і норм, яких повинні дотримуватися інші перевізники ЄС», – нарікають в UNAS, пояснюючи наміри почати блокаду.

Водночас голова словацької спілки перевізників Станіслав Скала пообіцяв почекати з ухваленням рішення щодо блокади «Вишнє Нємецьке» до зустрічі міністрів транспорту країн ЄС 4 грудня, які мають обговорити ситуацію, пише видання Reuters.

Як відомо, нещодавно представники UNAS уже блокували тимчасово пункт перетину кордону «Вишнє Нємецьке» зі словацького боку, висловивши солідарність із польськими перевізниками.

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках – у пунктах пропуску «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне» та «Ягодин – Дорогуськ».

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту). 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news