logo
03/03
02/03
01/03
2 ...

У Самборі попрощалися з полеглим воїном, який 20 років прожив в Італії, але повернувся, щоб захищати Україну

29-11-2023 13:05863

У Самборі попрощалися з полеглим воїном, який 20 років прожив в Італії, але повернувся, щоб захищати Україну

Вчора Самбір в останню земну дорогу провів 43-річного воїна Олександра Пуйла. Він, старший інструктор евакуаційного відділення медичної роти в/ч А0536, старший сержант, загинув 20 листопада 2023 року на східному фронті. Вічний спочинок знайшов на Меморіалі Героїв України.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news. 

Він міг спокійно і щасливо жити. Доля складалася так, як би мало бути. Народився у Кропивницькому, де закінчив школу. На канікули приїжджав на Самбірщину в гірське  с. Блажів, в якому проживали його дідусь і бабуся. Вищу економічну освіту Олександр Пуйло здобув у Харківському авіаційному інституті. Строкову військову службу проходив в Ужгороді, а після її закінчення поїхав в Італію.  

В чужій країні прожив понад 20 років. Там розпочав приватну справу – ремонт комп’ютерної техніки. В Італії мав сім’ю – дружину та дітей, багато друзів. Але думками і серцем Олександр Пуйло нерозлучно був з Україною. У 2014 році, коли росія вперше зазіхнула на його Батьківщину, зайнявся волонтерством, допомагав армії. 

На свій день народження – 11 березня 2022 року Олександр Пуйло повернувся в Україну і одразу подався у військкомат, маючи бажання одразу потрапити у бойовий підрозділ. Але спочатку був Яворів, міжнародний полігон. Тут пережив жахливий ворожий обстріл і вперше побачив трагедію, в якій відбилося люте обличчя путінських рашистів. Та при цьому запалився бажання відімстити непрошеним. 

Невдовзі Олександр Пуйло вирушив на східні терени України, де палала справжня війна. У званні старшого сержанта потрапив до складу 53-ої окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха. В ній служив старшим інструктором евакуаційного відділення медичної роти. За більше ніж півтора роки був двічі поранений та після реабілітації повертався на фронт, хоч його в Італії чекала сім’я. 

Евакуація поранених з поля бою – вкрай важлива служба. Але й небезпечна. Під час виконання одного з бойових завдань поблизу м. Селидове на Донеччині Олександр Пуйло з побратимами 20 листопада потрапив під щільний ворожий обстріл. На жаль, тоді й обірвалося його земне життя. 

…Даниною пошани захиснику держави стали спільна молитва під час зустрічі домовини з тілом полеглого в Самборі на площі Пам’яті, запалені лампадки, громадське прощання у міській ритуальній залі органної та камерної музики і похорон з усіма християнськими та військовими почестями. Чергова могила на Меморіалі Героїв нагадуватиме, яку високу ціну платили українці через історичного нелюда, що засів у червоному бункері-кремлі. Але згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Ми боремося і поборемо, бо з нами Бог, правда і сила.

Підготував Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news