Медики української «екстренки» переймали досвід японських колег

https://leopolis.news/post/97046/medyky-ukransko-ekstrenky-pereymaly-dosvid-yaponskyh-koleg

29/11/2023

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

«Японія демонструє високий рівень готовності до ефективного реагування на наслідки непередбачуваних природних подій – землетрусів, цунамі, зсувів ґрунту тощо та техногенних аварій. Цей досвід важливий для України, особливо в умовах воєнних викликів. Делегація МОЗ детально ознайомилася з плануванням та координацією японських медичних команд та використовуватиме цей досвід для посилення розвитку української системи реагування на основі світових стандартів», – зазначив Ігор Кузін. 

Команди медицини катастроф в Японії формуються в закладах охорони здоров’я (близько 1600 команд та 800 лікарень) і у разі надзвичайної події вони виїжджають на місце.  Основними серед команд реагування на надзвичайні події є:

  • DMAT – команда медицини катастроф (у складі команди – лікарі, медичні сестри та логіст),
  • DPAT – команда психіатричної підтримки (в складі команди – два лікарі-психіатри), команда допомоги дітям тощо.

Екстрена медична допомога підпорядковується Пожежному департаменту (як ДСНС в Україні). 

Обидві служби демонструють високий рівень професіоналізму та готовності реагувати на будь-які виклики. Він досягається завдяки великій кількості тренінгів і моделювань, після яких кожен зі спеціалістів чітко знає свою роль у процесі надання допомоги. У цьому українські гості впевнилися, відвідавши симуляційний тренінг із реагування на надзвичайну подію у метрополітені. 

Загалом отримані знання будуть трансформовані у досвід, який згодом допоможе Україні удосконалити підходи до підготовки команд медицини катастроф для реагування на надзвичайні ситуації.

Навчальна поїздка відбулася за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news