logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Єврокомісарка назвала «неприйнятним» блокування вантажівок на польсько-українському кордоні

29-11-2023 19:23501

Єврокомісарка назвала «неприйнятним» блокування вантажівок на польсько-українському кордоні
Фото: EP Media Center

Єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан заявила, що Україна та Європейський Союз не можуть бути «заручниками» польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників.

Про це повідомляє «Reuters».

Вона назвала ситуацію «неприйнятною».

«Немає доброї волі в пошуку рішення... і майже повна відсутність участі польської влади... яка повинна забезпечити дотримання закону на цьому кордоні», – сказала Валеан. 

«Я підтримую право людей на протести, але весь ЄС, не кажучи вже про Україну, країну, яка зараз перебуває у стані війни, не можна взяти в заручники, блокуючи наші зовнішні кордони», – наголосила Адіна Валеан.

За її словами, Єврокомісія залишає за собою право втручатися в забезпечення дотримання правил і застосування закону.

Як відомо, нещодавно представники UNAS уже блокували тимчасово пункт перетину кордону «Вишнє Нємецьке» зі словацького боку, висловивши солідарність із польськими перевізниками.

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках – у пунктах пропуску «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне» та «Ягодин – Дорогуськ».

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту). 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news