logo
03/03
01/03
2 ...

Блокада на кордоні: уряд Польщі вимагатиме від ЄС розірвати угоду з Україною

30-11-2023 10:09401

Блокада на кордоні: уряд Польщі вимагатиме від ЄС розірвати угоду з Україною
Фото: ілюстративне

Польський уряд підтримує вимоги перевізників, які блокують український кордон.

У середу, 29 листопада, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що уряд вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників, яку було скасовано згідно з угодою між Євросоюзом та Україною від 1 липня 2022 року, повідомляє ТСН з посиланням на Польське радіо.

Скасування цієї угоди, яка була кроком сприяння Україні в умовах російської агресії, стало головною вимогою польських перевізників, які від 6 листопада блокують пункти пропуску на кордоні з Україною.

Саме до цього протесту перевізників на польсько-українському кордоні апелював Моравецький, коментуючи наміри польського уряду вимагати повернення дозволів на міжнародні перевезення для українців.

«Дуже важливо, щоб міністр інфраструктури отримав відповідні вказівки на засідання Транспортної ради ЄС [відбудеться 4 грудня 2023 року в Брюсселі], щоб повернутися до попередньої дозвільної системи. Система дозволів діяла добре. Ми запропонуємо відновлення цієї дозвільної системи», заявив він.

Очільник польського уряду також повідомив, що польська делегація в Києві узгодила певні зміни, які, можливо, пришвидшать пропуск через кордон порожніх вантажівок, що зменшить черги.

Нагадаємо, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news