logo
26/02
2 ...

Львівські медики від початку року провели вдвічі більше ендопротезувань аневризм, ніж торік

30-11-2023 14:07414

Львівські медики від початку року провели вдвічі більше ендопротезувань аневризм, ніж торік
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Чотири успішні втручання з ендопротезування аневризм зробили інтервенційні радіологи Першого медичного об’єднання Львова у листопаді. Раніше в місяць таких операцій виконували одну-дві. А загалом цьогоріч спеціалістам вдалося зробити 10 таких протезувань – і це вдвічі більше, ніж торік.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Ендопротезування аневризм є вкрай складним втручанням. Воно полягає у використанні спеціального стент-графту (через внутрішньосудинний доступ стегнової артерії). Для максимальної точності, усе відбувається під рентген-контролем.

Ендопротезування аневризм виконують при розшаруванні стінки аорти – головної артерії кровоносної системи. Для прикладу, аневризма грудного чи черевного відділу аорти може призвести до серйозної внутрішньої кровотечі, що загрожує життю.  

«Сьогоднішній рівень розвитку технологій в медицині дозволяє нам виконувати операції, які ще кілька років тому здавалися неможливими. Інтервенційна радіологія перетворює такі втручання на звичну практику, надаючи пацієнтам нові шанси на одужання та повноцінне життя», - каже завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб.

У Першому медичному об’єднанні Львова наголошують, що такі операції стають все більш поширеними і рутинними завдяки постійному розвитку галузі. А це значить, що медики зможуть допомогти значно більшій кількості пацієнтів із важкими судинними недугами, яким інші оперативні втручання уже не в змозі зарадити.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news