logo
02/03
01/03
29/02
2 ...

У Львівській облраді схвалили прийняття у власність майнових комплексів 18 ПТУ

30-11-2023 20:15508

У Львівській облраді схвалили прийняття у власність майнових комплексів 18 ПТУ
Фото: пресслужба ЛОР

Сьогодні, 30 листопада, постійна депутатська комісія Львівської обласної ради з питань освіти, науки та інновацій одноголосно проголосувала за проєкт рішення Львівської обласної ради про передачу з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Львівської області цілісних майнових комплексів 18 державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти (перелік закладів нижче).

Тобто власником зазначених комплексів буде Львівська обласна рада, інформує пресслужба ЛОР. 

Проєкт рішення підготували у департаменті освіти і науки Львівської ОВА.

Проєкт рішення передбачає також передачу Львівській обласній державній адміністрації, в особі департаменту освіти і науки ЛОВА, повноваження з галузевого управління освітньою, навчально-виробничою, виховною та методичною діяльністю комунальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти за переліком.

«Дякую членам постійної депутатської комісії облради за державницьку позицію щодо вирішення питання про передачу майнових комплексів закладів профтехосвіти у спільну власність громад області. Це дозволить покращувати матеріально-технічну базу та підтримувати розвиток закладів освіти на місці, адже місцева влада безпосередньо зможе бути залучена у процес їхньої діяльності.

Також таке рішення дозволить оперативніше реагувати на потреби ринку праці у регіоні, готувати у закладах фахівців найбільш затребуваних спеціальностей. Професійно-технічна освіта в умовах війни має стратегічне значення», – прокоментував рішення депутатської комісії ЛОР начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Зазначимо, що депутатська комісія схвалила саме проєкт рішення, який розглянуть депутати ЛОР на найближчій сесії. Остаточне рішення щодо передачі прийматимуть депутати на сесії Львівської обласної ради.

Процес передачі цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст областей обумовлений реформою професійної освіти в Україні та реформою децентралізації, що передбачає збільшення повноважень місцевої влади. Процес передачі повинен завершитися до 2024 року включно.

«На Львівщині є 47 закладів профтехосвіти державної власності, які підлягають передачі в управління Львівської обласної ради. По перших 18-ти департамент освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації підготував усю необхідну документацію і власне зараз щодо них питання виноситься на сесію. Попередньо документація по цих закладах пройшла погодження у Кабінеті Міністрів.  

Також триває підготовка документів ще по 14 закладах.

За останні три роки профтехосвіта Львівщини отримує масштабну підтримку з обласного бюджету – від створення навчально-практичних центрів до покращення умов проживання студентів», – зазначив Максим Козицький.

Участь у засіданні депутатської комісії взяли профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска.

Leopolis.news