logo
29/02
28/02
2 ...

Блокада польських перевізників: у черзі на кордоні понад 2 тис. вантажівок

01-12-2023 11:25582

Блокада польських перевізників: у черзі на кордоні понад 2 тис. вантажівок
Фото: Суспільне Львів

На тлі блокади польських перевізників у чергах на території Польщі в бік кордону з Україною станом на ранок сьогодні перебувало близько 2,1 тис. вантажівок.

Про це повідомив у п'ятницю речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, передає УНН.

За його словами, блокування чотирьох напрямків продовжується. Це пункти пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне» і «Медика-Шегині». Станом на ранок, за інформацією від польських колег, на всіх цих чотирьох напрямках в бік України в чергах перебуває десь 2 100 вантажних транспортних засобів.

Найбільше – навпроти пунктів пропуску «Шегині» та «Рава-Руська».

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках – у пунктах пропуску «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне» та «Ягодин – Дорогуськ».

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

У Єврокомісії допускають запровадження санкцій проти Польщі через блокування кордону.

 Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news