logo
01/03
29/02
2 ...

На Львівщині виробляють український аналог німецького комплексу Gepard – Козицький

01-12-2023 17:15715

На Львівщині виробляють український аналог німецького комплексу Gepard – Козицький
Фото: німецька зенітна самохідна установка Gepard

У Львівській області розробили зенітну установку для автоматизованих мобільних груп, яка працює за принципом відомого німецького комплексу Gepard.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами Козицького, вартість проєкту – орієнтовно 30 млн грн. До нього залучені понад 50 ІТ-компаній.

«Ми передали для ПВК «Захід» перші п’ять машин, укомплектованих спеціальним обладнанням, яке дає змогу знищувати ворожі дрони. ІТ Кластер придумав дуже класну назву – «Мисливці за шахедами», – розповів голова ОВА.

«Завдання, яке ми перед собою поставили, – це створення якнайбільшої кількості мобільних груп, які можуть збивати ворожі БПЛА», – додав він.

За словами Козицького, загалом запланована передача десяти таких авто, на яких можна буде розмістити зенітні комплекси.

Основним їхнім завданням буде відслідковування повітряних цілей, захоплення через акустичні датчики, радари, візуальне спостереження – і знищення.

«Це український аналог відомої німецької установки «Гепард». І якщо нам вдасться це зробити, то будемо мати класний вітчизняний і значно дешевший комплекс. Їх ми плануємо зробити до кінця зими, терміни залежать від компаній, які беруть у цьому участь. Я сподіваюся, що саме львівські компанії створять таку систему і ми надамо для оборони країни якісні автоматичні комплекси», – зазначив голова ЛОВА.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news