logo
01/03
29/02
2 ...

Ексглава ЦРУ розповів чому не вдався контрнаступ України

02-12-2023 15:20546

Ексглава ЦРУ розповів чому не вдався контрнаступ України
Фото: ілюстративне

Колишній директор ЦРУ та екскомандувач міжнародними коаліціями в Іраку та в Афганістані генерал Девід Петреус припускає, що ЗСУ "не змогли досягти того прориву, на який усі сподівалися” під час контрнаступу влітку 2023 року через затримку у поставках озброєння Києву, насамперед американського.

Про це повідомляє BBC News.

“Були затримки з наданням українцям [військової техніки], наші танки тільки нещодавно дісталися до них. Була затримка в прийнятті рішень щодо [танків Abrams] M1, затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення про касетні боєприпаси, які могли бути дуже корисні, системи ракет більшого радіусу дії для реактивних систем залпового вогню, і, нарешті, літаках західного зразка”, — заявив він.

За його словами, у військовій доктрині зазначається, що для прориву оборони, яка була на півдні, потрібна перевага в повітрі, а також багато іншого.

“Ми не дали цього українцям”, - додав Петреус.

Він вважає, що навряд чи хтось насправді усвідомлював або оцінював глибину мінних полів, росія збудувала оборону в кілька ліній. 

Ексглава ЦРУ також вказав на помилки Заходу, які частково призвели до війни росії проти України.

"Думаю, що одна з причин, чому владімір путін вирішив, що йому вдасться уникнути відповідальності за вторгнення в Україну, полягає в тому, що після окупації Криму ми не вжили достатніх заходів", - пояснив Петреус.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news