Наступного року в Україні зміниться розмір пенсії: кому чекати підвищення

https://leopolis.news/post/97366/nastupnogo-roku-v-ukrani-zminytsya-rozmir-pensi-komu-chekaty-pidvyshchennya

06/12/2023

Як це працюватиме і якою буде мінімальна пенсія в Україні 2024 року пише УНІАН.

Що буде з пенсіями в 2024 році в Україні

Наступного року в Україні планують запустити пенсійну реформу. Її завдання - підвищити рівень виплат (до 30-50% середньої зарплати), а також порівняти старі та нові пенсії.

Якою буде пенсія в Україні в 2024 році:

  • мінімальну пенсію планують підвищити разом зі зростанням прожиткового мінімуму - з 1 січня 2024 року вона становитиме 2361 грн;
  • на максимальну пенсію також чекає підвищення - оскільки ці виплати виплачують у десятикратному розмірі, то вона буде на рівні 23 610 грн;
  • середня пенсія в Україні 2024 року становитиме до 6 тис. грн, зараз вона становить 5 311 грн.

Також 2024 року відбудеться індексація пенсій.

Як будуть індексувати пенсії в 2024 році

У 2024 році в Україні перерахунок пенсій відбудеться у три етапи: у січні, березні та липні:

  • у січні 2024 виплати підвищать тим, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію;
  • у січні та липні 2024 року - перерахують пенсію тим, хто отримує мінімальну пенсію в 65 років із повним страховим стажем, тобто, це чоловіки, які мають 35 років стажу, і жінки зі стажем 30 років;
  • у березні 2024 року - пенсії підвищать усім, чиї пенсії мають індексувати за планом, з 1 березня планується провести нову індексацію.

Нова формула індексації пенсій лежить в основі пенсійної реформи. Зараз індексацію проводять, множачи розмір пенсії на якийсь коефіцієнт - різницю між індексом споживчих цін за попередній рік та індексом споживчих цін за рік, що передує попередньому.

Нова формула індексації враховуватиме не тільки рівень інфляції, а й розмір заробітної плати, з якої здійснювалися страхові внески. Таким чином, чим більший стаж і вища заробітна плата, тим більшою буде пенсія.

Наразі цей законопроєкт перебуває на розгляді в Кабінеті міністрів, очікується, що його буде ухвалено до кінця цього року. Якщо це станеться, то розмір пенсій у середньому збільшиться на 15-20%.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news