logo
24/02
23/02
2 ...

Бойовий медик 128-ої бригади Богдан Магаляс отримав звання Героя України

08-12-2023 16:46409

Бойовий медик 128-ої бригади Богдан Магаляс отримав звання Героя України

Президент Володимир Зеленський привітав військовослужбовців із Днем Збройних Сил України, вручив державні нагороди та присвоїв почесні найменування військовим з'єднанням.

Про це повідомляє Львівський обласний ТЦК та СП. 

«Сьогодні для всіх нас особливий день, особливе свято особливих людей – хоробрих і загартованих воїнів. Найсильніших синів і доньок України, які боронять Батьківщину на суші, у повітрі, на воді, на всіх напрямках, усіма силами. Все це ви, наші Збройні Сили України», – наголосив Президент у виступі. 

Зеленський зазначив, що для нього велика честь особисто нагороджувати найкращих захисників і захисниць України. 

Орден із рук Глави держави отримав бойовий медик 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, молодший сержант Богдан Магаляс, який бере участь у відсічі російській агресії на Херсонщині та Запоріжжі. Богдан Магаляс під щільним вогнем противника здійснював евакуацію поранених військовослужбовців із поля бою й надавав їм першу медичну допомогу. Під час евакуації медик особисто неодноразово вступав у перестрілку з ворогом. У грудні 2022 року боєць зазнав контузії та легкого осколкового поранення, але відмовився від госпіталізації і продовжив виконувати завдання пліч-о-пліч зі своїми побратимами. 

Богдану Магалясу (позивний Лайк) 29 років. Він завжди на передку зі своїми товаришами і з часу мобілізації в 128 ОГШБр надав першу допомогу й евакуював багатьох своїх побратимів, а також бійців із інших підрозділів.  

«Я пам’ятаю кожного свого пораненого, – каже Лайк. – Їх було дуже багато – і розвідники, і специ із ССО. Кожна людина – це окрема історія…» 

Починаючи з 2014 року, вже 19 бійців 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади удостоєні звання Героїв України, із них 14 – із початку повномасштабної війни.

Leopolis.news