logo
23/02
2 ...

На Львівщині обговорили розвиток фізичної та реабілітаційної медицини в Україні під час війни

09-12-2023 14:31493

На Львівщині обговорили розвиток фізичної та реабілітаційної медицини в Україні під час війни
Фото: ілюстративне

7-8 грудня у Львові відбувся ІІІ Національний конгрес «Фізична та реабілітаційна медицина в Україні в умовах широкомасштабної війни».

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, у Конгресі взяли участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європейського Союзу Медичних Спеціалістів, Європейського товариства фізичної та реабілітаційної медицини, а також представники медичної спільноти України – лікарі, керівники медичних навчальних закладів, департаментів з питань охорони здоров’я.

Під час свого виступу начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що усі профільні інституції мають зосередитися на тому, щоб в Україні з’явилося більше спеціалістів з різних напрямів реабілітації, а також закликав керівництво громад дати друге життя занедбаним санаторіям.

«Щоб знову навчитися робити те, що не вдається через травми чи поранення, навчитися повноцінно жити з протезами, дедалі більше наших людей шукають фахову допомогу. І дедалі більше бракує тих, хто може в цьому зарадити.

Вже зараз усі профільні інституції мають зосередитися на тому, аби у нас з’явилося більше кваліфікованих фахівців-реабілітологів, ерготерапевтів, тих, хто допоможе поставити на ноги, відновити людям слух, зір та мовлення. У цьому контексті зокрема дуже розраховуємо на Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Львівщина активно включена у процес створення нових потужностей для реабілітації. На території області уже функціонують такі центри реабілітації як Superhumans Center, Unbroken, «Галичина» та інші. Треба більше!

Звертаюсь до керівництва громад. На території нашої області є багато занедбаних санаторіїв, рекреаційних зон і реабілітаційних центрів. Дайте їм друге життя. Хочеться, щоб усі люди, які постраждали через війну, могли відновлюватися у комфорті та під наглядом професіоналів, не виїжджаючи з рідного району. 

Дякую нашим медикам, які роблять усе, щоб врятувати українських воїнів та цивільних, і щоб те, що вони пережили, давало якнайменше наслідків. Дякую організаторам та учасникам Конгресу за те, що вголос говорите про виклики, які є перед вашою професійною спільнотою, і шукаєте рішення», – зазначив Максим Козицький.

Організували захід Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика і громадська організація «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».

На Конгресі відбулися пленарні засідання:

  • з організації та проведення мультипрофесійної реабілітаційної допомоги в закладах охорони здоров’я України різних відомств та форм власності пораненим і постраждалим внаслідок війни (черепно-мозкові ушкодження, ампутація кінцівок, спинальна травма, опіки тощо);
  • про психологічні аспекти реабілітації – за участю представників Секції та Ради з Фізичної та Реабілітаційної Медицини Європейського Союзу Медичних Спеціалістів, Європейського та Міжнародного Товариств ФРМ (Італія, Німеччина, Словенія, Польща , Литва, Ізраїль, Латвія), українських  лікарів ФРМ,  фахівців з ерготерапії, фізичної терапії, терапії  мови та мовлення,  фахівців установ соціального захисту населення тощо;
  • про досягнення та проблеми з впровадженням на Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я;
  • фундаментальні доповіді від провідних європейських та вітчизняних фахівців з практичного досвіду розбудови системи реабілітації за кордоном і в України;
  • обговорення ситуації з контрактуванням закладів охорони здоров’я за пакетами реабілітаційної допомоги НСЗУ;
  • науково-практичні доповіді фахівців, що працюють у сфері реабілітації та проведення майстер-класів з основних напрямів ФРМ: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, включаючи хворих та реконвалесцентів (осіб, які відновилися після перенесеної хвороби) на covid-19.

Стрімке зростання потреби у реабілітації як складової сфери охорони здоров’я вимагає змінювати формат спілкування між українськими фахівцями та іноземними колегами сфери реабілітації, з представниками влади, з менеджерами сфери охорони здоров’я, зазначають організатори події.

У межах Конгресу відбулася також виставка засобів реабілітації та реабілітаційного обладнання, сучасної фізіотерапевтичної апаратури, допоміжних засобів реабілітації.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news