logo
21/05
20/05
19/05
17/05
16/05
15/05
2 ...

Львівського бізнесмена, який пропонував ДБР $500 тисяч хабаря, відправили під варту

30-12-2023 18:45779

Львівського бізнесмена, який пропонував ДБР $500 тисяч хабаря, відправили під варту
Фото: ДБР

Суд обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою львівському бізнесменові, який запропонував одному з керівників Державного бюро розслідувань 500 тисяч доларів хабаря.

Про це повідомило ДБР.  

Відповідно до рішення суду підозрюваний може внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень. «Українська правда» з посиланнями на джерела пише, що йдеться про Ігоря Гринкевича.

За даними слідчих, один із найбільших постачальників Міністерства оборони пропонував хабар за допомогу з поверненням майна, яке розташовується на території митного поста «Чайки» Київської митниці. Майно вилучили у підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.

Його підозрюють за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Бізнесменові загрожує до 8 років позбавленням волі.

Кілька місяців тому ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Йшлося про справу, коли компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Під час слідства встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міноборони.

За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів зазначених підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для Міноборони.

Слідчі також перевіряють причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. Наразі досудове розслідування триває.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news