logo
17/05
16/05
15/05
14/05
13/05
11/05
10/05
09/05
2 ...

Зеленський і Наусєда домовились про оборонну співпрацю: підписано низку документів

10-01-2024 17:58619

Зеленський і Наусєда домовились про оборонну співпрацю: підписано низку документів

У межах офіційного візиту до Литовської Республіки Президент України Володимир Зеленський і Президент Литви Гітанас Наусєда підписали Спільну заяву.

Про це повідомляє сайт глави держави.

Крім того, у присутності лідерів двох держав підписано низку українсько-литовських документів. 

Зокрема, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством стратегічної промисловості України та Литовською асоціацією оборонної та безпекової промисловості. 

Метою документа є підтримка та розвиток співпраці у сферах оборони та безпеки. Меморандум передбачає підтримку реалізації спільних проєктів у галузі оборонних технологій, включно з проєктами з розробки та виготовлення безпілотних літальних і наземних платформ, засобів радіоелектронної боротьби, обладнання для розмінування та інших передових рішень у сфері оборонних технологій. Документ передбачає спільну роботу з розробки продуктів для підвищення ситуаційної обізнаності та надання технологічної переваги в галузі традиційного озброєння, такого як бронетехніка та артилерійські системи, а також співпрацю між литовськими та українськими оборонно-промисловими компаніями й науковими установами зі створення нових продуктів, зокрема в галузі кібербезпеки та комунікацій. 

Також підписано листи про наміри між АТ «Українська оборонна промисловість» та чотирма іноземними компаніями: RSI Europe, Brolis Semiconductors, DMEXS та NT Service. Ці підприємства займаються інноваційними розробками та виробництвом у військовій сфері. Вони спеціалізуються на створенні та виготовленні сучасних засобів РЕБ, систем дистанційного ініціювання підриву, оптики для стрілецької зброї, а також систем спостереження.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news