logo
17/05
2 ...

СБУ відкрила провадження через прослуховування журналістів «Bihus.Info»

17-01-2024 15:50583

СБУ відкрила провадження через прослуховування журналістів «Bihus.Info»
Фото: imi.org.ua

Служба безпеки України розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту «Bihus.Info».

Як інформує СБУ, за даним фактом відкрите кримінальне провадження згідно ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації). 

На переконання СБУ, прозора і безперешкодна робота незалежних і фахових ЗМІ є важливою умовою розвитку України, як демократичної держави. Подібним фактам стеження слід дати правову оцінку, незалежно від того, були чи ні в матеріалах прихованої зйомки оприлюднені факти можливого порушення закону, які стосуються обігу наркотичних речовин.  

«Оцінку цьому можуть дати виключно правоохоронні органи відповідно до своєї підслідності», – наголосили в СБУ.

Як повідомлялось, 16 січня керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі відео про вживання операторами його проєкту заборонених речовин. «Але, по-перше, їм прослуховували телефони… По-друге, у будиночок, де вони жили, встановили камеру і зняли процес вживання», – наголосив Бігус.

Також він повідомив про звільнення серед операторів свого проєкту і пошук нових фахівців для зйомок. Що ж до решти колег – усі, хто співпрацює з Bihus.Info, зроблять тести на вживання наркотиків, додав керівник проєкту.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news