24.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Представники Львівського медуніверситету взяли участь в конференції асоціації RECOOP HST

    На початку квітня в столиці Чехії Празі відбулася відбулася 20-та конференція асоціації RECOOP HST /20th RECOOP Bridges in Life Sciences Conference, яка зібрала науковців та експертів у галузі біології та медицини з усього світу.

    Про це повідомляє відділ комунікації та промоції Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

    Делегація Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького активно брала участь у заході, обмінюючись досвідом та презентуючи актуальні наукові досягнення.

    Безпосередню участь у пленарних засідання конференції взяла завідувачка кафедри біологічної хімії професорка Леся Кобилінська та аспірантка цієї ж кафедри Федевич Юлія. Вони виступили із науковими доповідями.  Про  «Роль рівнів адипонектину, вісфатину та іризину у хворих на артеріальну гіпертензію»/ «The role of Adiponectin, Visfatin and Irisin levels in patients with arterial hypertension» доповідала професорка Л. Кобилінська. Вона ж звітувала про хід виконання діючих грантів в межах співпраці RECOOP та ЛНМУ імені Данила Галицького. Наукова доповідь аспірантки Юлії Федевич була «Роль ірізину, Toll-Like Receptor-4 та Arginase-II в патогенезі та лікуванні артеріальної гіпертензії»/ «The role of Irisin, Toll-Like Receptor-4 and Arginase-II in the pathogenesis and treatment of arterial hypertension». Ще одна усна доповідь –  професорки кафедри педіатрії №2 Оксани Мацюри –  «Спостереження за дитиною, якій проводили штучну вентиляцію легень з приводу легеневих захворювань у неонатальний період»/ «Follow up on the pediatric patient who had artificial ventilation of the lungs for pulmonary causes during the neonatal period» прозвучала на конференції у відтворенні відеозапису під час засідання грантової секції.

    В матеріалах конференції були опубліковані тези завідувачки кафедри неврології, професорки Тетяни Негрич та аспірантки кафедри Майя Лафаренко «Варіанти генів  MTHFR і RFC у хворих на розсіяний склероз» та  «Визначення об’єму структур головного мозку у хворих на розсіяний склероз як радіологічний маркер клінічного перебігу цього захворювання», подані професоркою Тетяною Негрич та аспірантом Юрієм Паламарчуком.

    Конференція охопила широкий спектр тем, серед яких нейродегенеративні захворювання, інфекції та імунологія, розробка лікарських засобів і багато іншого.

    Довідка. ЛНМУ ім. Данила Галицького є членом Асоціації RECOOP HST з часу її створення -2012 року -, одним із 16  науково-дослідних інститутів та університетів з 9 країн (Хорватія, Чехія, Данія, Угорщина, Румунія, Словаччина, Україна та США). Основна мета асоціації полягає в навчанні та мотивації науковців для того, щоб лабораторії могли отримувати максимально можливі результати, а також перетворювати результати дослідження у «довгострокові результати» – комерційно доступні продукти нові діагностичні інструменти, нові медичні пристрої та нові препарати, на користь суспільства.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Козицький пропонує перейменувати вулицю Винниченка у Львові
      Наступна публікація
      У Франковому виші відбувся міжнародний геологічний науково-практичний форум