У Львові вкотре заговорили про подорожчання вартості проїзду в транспорті. Це при тому, що міський транспорт у Садограді й так найдорожчий серед усіх міст України.
Для прикладу, у лютому вартість однієї поїздки складала: Київ – 8-15 грн (залежно від виду транспорту, форми оплати та форми власності), Дніпро – 10-18, Запоріжжя – 8-15, Тернопіль – 12-15, Миколаїв – 7-15, Вінниця – 12-15, Полтава – 10-15, Одеса – 15-20.
У Львові, як відомо, – 13-25 гривень.
Одразу виникає бажання поклясти захланних приватних перевізників, які піднімають питання підняття вартості. Але давайте розберемося.
Вартість приватних пасажирських перевезень у Львові, якщо не розраховуватися готівкою, плюс-мінус, відповідає вартості в інших містах. А то й нижча. Тому, насправді, особливої крамоли в бажанні перевізників не має.
Інша річ, що у Львові найдорожчий комунальний транспорт, проїзд у якому вартує рівно стільки, скільки у приватному. В інших містах, очевидно, ставляться до транспорту, як до соціальної функції, а не до бізнесу. Ну, але в інших містах і Садового немає.
Як показує досвід, коли питання збільшення тарифів на проїзд постало, то його трохи помусолять і ухвалять на виконкомі. При цьому чиновники, б’ючи себе в груди, відрапортують про досягнення компромісу із «жадібними» перевізниками. Мовляв, підняли вартість квитка не на умовних 3 гривні, а тільки на 2.
І всі у Ратуші скромно промовчать, що під цей шумок аналогічно зросте вартість проїзду у комунальному транспорті, улюбленому після земельних ділянок бізнесі нежадібного львівського Трампика. Тому показова відстороненість міських керманичів від нової хвилі вимог підняття цін на проїзд викликає хіба іронічну посмішку.