Про це повідомила польська телекомпанія Polsat News.
За словами Пшидача, рішення українського лідера є «скандальним» і спричинило напруження у польсько-українських відносинах. Він вважає, що Зеленський має пояснити мотиви такого кроку та вибачитися перед польською стороною.
Нагадаємо, минулої п’ятниці Президент Польщі Кароль Навроцький повідомив, що запропонував включити до порядку денного засідання Капітули Ордена Білого Орла 8 червня питання про позбавлення Володимира Зеленського цієї державної нагороди.
Коментуючи можливість того, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск не підпише відповідне рішення Президента, Пшидач заявив, що не уявляє такої ситуації.
«Це була б блокада. Я не можу цього уявити з поваги до понад ста тисяч вбитих поляків і їхніх родин. Мені здається, що Дональд Туск повинен мати елементарне відчуття цієї справи і не стане на бік так званих героїв УПА, а стане на бік польських жертв», – сказав керівник Бюро міжнародної політики Польщі.
Заяви пролунали на тлі дискусій у Польщі щодо історичної пам’яті та оцінки діяльності Української повстанської армії, що залишається одним із найбільш чутливих питань у відносинах між двома країнами.
Leopolis.news