22.07.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    У рф запропонували мінувати танкери тіньового флоту після затримання судна Британією

    Ілюстративне фот: Greenpeace Ukraine

    Сенатор та колишній очільник Роскосмосу Дмитро Рогозін запропонував встановлювати вибухівку на пов’язані з росією цивільні судна, щоб мати змогу знищувати їх у разі захоплення. Так він відреагував на затримання Великою Британією танкера Smyrtos тіньового флоту рф.

    Про це Рогозін написав у своєму телеграм-каналі.

    «Треба мінувати використовувані нами танкери. Ініціація повинна відбуватися в разі надходження відповідних команд або при відхиленні танкера від маршруту та примусового заходу в чужий порт. Кілька разів бахне у них під носом із розливом нафти та відповідними екологічними наслідками – відразу одумаються», – написав Рогозін.

    Тим часом український міністр закордонних справ Андрій Сибіга подякував британській колезі Іветт Купер «за лідерство та рішучі дії Великої Британії», коментуючи перехоплення одного із санкційних кораблів росії в Ла-Манші.

    «Тіньовий флот Росії – це інструмент війни. Кожне зупинене таке судно означає менше грошей для російської воєнної машини. Перекриття цих доходів допомагає зменшити здатність росії фінансувати ракетні та дронові атаки на українські міста. Ми повинні продовжувати посилювати тиск і закривати кожну можливість, яка дозволяє Росії фінансувати свою агресію», – написав Сибіга в X.

    Нагадаємо, сьогодні вранці британські війська перехопили нафтовий танкер тіньового флоту в Ла-Манші, що стало черговим ударом по військовій економіці Росії. Військова операція тривала шість годин.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Дві жінки везли з Польщі в автівках їжу для тварин, а на собі – «айфони»
      Наступна публікація
      Швейцарці не підтримали ідею обмежити чисельність населення країни до 10 млн