10.06.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Україна повернула під контроль «Вишки Бойка» – ГУР

    Джерело: Укрінформ

    Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш».

    Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

     «Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі», – йдеться у повідомленні.

    У ГУР зазначили, що під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30.

    Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

     Додамо, «Вишки Бойка» – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі.

    Росія окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях.

    Зокрема, як вертолітні майданчики й для розміщення засобів РЛС.

     

      Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      З початку року на соцвиплати було спрямовано понад 300 млрд грн – Мінфін
      Наступна публікація
      18-річний велосипедист опинився у лікарні внаслідок зіткнення з «Мерседесом» поблизу Львова