18.06.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Україна отримає від Німеччини додаткові 70 млн євро зимової підтримки

    У зв’язку з російськими атаками на енергетичну інфраструктуру України уряд Німеччини надає Україні додаткову допомогу в розмірі 70 мільйонів євро.

    Про це повідомила міністерка розвитку Німеччини Рім Алабалі Радован медіагрупі Funke, пише «Європейська правда» з посиланням на Tagesschau.

    Міністерка сказала, що її міністерство розширює допомогу, «щоб забезпечити опаленням, водопостачанням та електроенергією понад два з половиною мільйони людей».

    «Особливо зараз, в холодну зиму, негайна допомога має вирішальне значення для забезпечення основних енергетичних потреб України», – заявила вона.

    Кошти в першу чергу призначені для інвестицій у децентралізоване теплопостачання, наприклад, у мобільні опалювальні установки.

    «Муніципалітети повинні мати можливість гарантувати опалення шкіл, дитячих садків і лікарень, навіть якщо великі електростанції зазнали атак. Ці заходи з енергопостачання допоможуть людям організувати своє повсякденне життя», – сказала Алабалі Радован.

    З відповідним проханням до Німеччини звернулася українська сторона.

    Напередодні стало відомо, що Люксембург спрямував черговий внесок у розмірі 10 млн євро до Фонду підтримки енергетики України.

    На початку грудня Міністерство економіки оголосило, що надасть Україні додаткові 100 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури, зруйнованої під час війни, на додаток до 60 млн євро, вже оголошених на цей рік. Німеччина є найбільшим донором фонду енергетичної допомоги.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Сили оборони влучили у низку об’єктів ППО та склад БпЛА ворога на окупованих територіях
      Наступна публікація
      Стрийська міська рада ухвалила бюджет і програму розвитку громади на 2026 рік