16.06.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    В «Укренерго» порадили українцям вчитися жити з вимкненнями світла

    Джерело: Медіацентр Україна

    Українці повинні готуватися до вимкнень світла зимою, а не тільки влітку, оскільки у зимовий період року споживання електроенергії зростає.

    Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі «Суспільного», пише УП.

    Він попередив українців, що потрібно на побутовому рівні готуватися до того, що і влітку, і взимку можливі відключення світла. Він каже, що українців «очікує непроста зима».

    «Ця зима може бути непростою, тому що природно взимку споживання зростає. І навіть з урахуванням тих планів з відновлення генерації, які на сьогодні існують, досить вірогідно, що повністю виключити вірогідність планових відключень не вдасться», – сказав Кудрицький.

    Він сказав, що на відновлення електростанцій, які атакувала російська армія, потрібні місяці та роки. Тому не треба очікувати, що «стрімкого збільшення генерації» в енергосистемі України і вчитися жити з вимкненнями світла: «Це не будуть блекаути, а контрольовані відключення, які ми, як оператор, застусовуємо, щоб зберегти цілісність системи. Це потрібно зрозуміти».

    Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича судитимуть за спробу дачі $500 тис. хабаря керівництву ДБР
      Наступна публікація
      Унаслідок зіткнення буса і легковика у Бібрці травмовані два водії