logo

З України в Грузію – на поромі: львівські журналісти пізнавали Аджарію

10-08-2019384

З України в Грузію – на поромі: львівські журналісти пізнавали Аджарію

Найближчим часом Одесу і столицю Аджарії Батумі, відповідно до домовленості між мерами цих українського і грузинського міст, поєднають побратимські стосунки, які відкриють нові можливості для подальшого розвитку взаємовигідної співпраці. Ці перспективи зацікавили і Львівську обласну організацію Національної спілки журналістів України, в якій вирішили розповісти своїм землякам про гостинність одеситів та жителів Аджарії, принади морської подорожі по Чорному морю на поромах Пароплавної компанії «Укрферрі».

– Більшість моїх колег уже бувала в Одесі, – ділиться своїми враженнями голова Львівської обласної організації НСЖУ Ярослав Климович. – Тим не менше, кожен візит до Південної Пальміри вражає своїми архітектурними та історичними пам'ятками. Ще раз ми в цьому переконалися під час екскурсії, яку організував департамент культури і туризму Одеського міськвиконкому. Вдячні ми керівництву та фахівцям цієї організації і за приємне знайомство з одеською кулінарією і майстерністю місцевих кухарів.

З Чорноморська до Батумі журналісти вирушили на поромі «Вільнюс», а поверталися на поромі «Каунас».

– У Західній Україні порівняно мало знають про регулярні вантажопасажирські лінії ПС «Укрферрі» між портами України, Грузії та Туреччини, – продовжує Ярослав Іванович. – Ми побачили, наскільки цікавою і романтичною може бути морська подорож. Для нас, жителів Львівщини, море має особливу красу і романтику. А якщо це яскраве враження помножити на гостинність екіпажів цих суден і чудові страви в корабельних ресторанах, то можна уявити наше задоволення від плавання по морській акваторії. До цих вражень додалися й екскурсії на місток, і прес-конференції з капітанами Костянтином Теликом і Максимом Борматовим, пасажирськими помічниками Віктором Мазуриком та Сергієм Чевиріним. Цікаві зустрічі та бесіди відбулися й із закордонними туристами та водіями-далекобійниками, які вже освоїли цей шлях.

Триденне знайомство делегації журналістів Львівщини з Аджарією почалося із зустрічі з мером Батумі Лашею Комахідзе, керівниками Батумської міськради Суліко Тебідзе та Михайлом Артмеладзе, головою департаменту освіти культури і спорту Батумського муніципалітету Іраклієм Патарідзе.

У своєму вітальному слові мер Батумі підкреслив багатовікові дружні зв'язки між українським і грузинським народами, значимість та важливість співпраці між державами. Він зазначив, що до українців у Грузії є особливе братерське ставлення з огляду не тільки на історію, а й ту ситуацію, в якій перебувають дві країни через агресивні дії Росії.

– Нашій дружбі та співпраці великою мірою сприяє регулярна вантажопасажирська лінія ПК «Укрферрі», – зазначив мер. – Можна говорити про те, що цей чинник ефективно впливає на економічно-торговельні зв’язки між Україною і Грузією. Батумі має партнерські стосунки з Миколаєвом, Херсоном, Тернополем, Уманню. Переконані, що і Львів, з його туристичним потенціалом, тільки виграв би від такої співпраці.

Для львівських журналістів провели екскурсію до історичних та архітектурних пам'яток Батумі з відвідуванням ботанічного саду і стародавньої фортеці Гоніо. За результатами цього престуру, який організував прессекретар Асоціації судновласників України, координатор медіа-форумів НСЖУ Олександр Фьодоров, журналісти з редакцій газет «Джерела Трускавця», «Яворівщина», Львівського відділення всеукраїнського 5-го телеканалу готують низку публікацій та відеосюжетів. А вільні журналісти – члени НСЖУ планують створити відеофільм про досвід Аджарії у блискучому розвитку цього чарівного куточка Грузії, організувати на поромі «Каунас» фестиваль дитячої творчості, а також запропонувати керівництву Львова встановити партнерські взаємини з Батумі.

Фото: Вадим Малишев, nsju.lviv.ua

Прес-служба Львівської обласної організації НСЖУ