logo
21/05
20/05
19/05
18/05
16/05
2 ...

У Туреччині партія Ердогана зазнала найбільшої за 22 роки поразки на місцевих виборах

01-04-2024 09:27306

У Туреччині партія Ердогана зазнала найбільшої за 22 роки поразки на місцевих виборах
Фото: соцмережі

Політична сила чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана «Партія справедливості і розвитку» (ПСР) зазнала найбільшої поразки на місцевих виборах від головної опозиційної партії «Республіканська народна партія» (CHP) з моменту його приходу до влади 2002 року.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Reuters.

Після підрахунку більшості голосів представник опозиції Екрем Імамоглу лідирує на 10 відсотків у перегонах на посаду мера Стамбула – найбільшого міста Туреччини, водночас його «Республіканська народна партія» (CHP) зберегла за собою контроль над столицею Анкарою та здобула 15 посад мерів в інших містах по всій країні.

Це стало найбільшою поразкою Ердогана та його партії за більш ніж двадцятирічний період їхнього перебування при владі та може свідчити про зміни в політичному ландшафті країни. Сам президент назвав це «поворотним моментом» у своєму зверненні після опівночі.

«Якщо ми припустилися помилки, ми її виправимо. Якщо нам чогось не вистачає, ми це зробимо», – зазначив він.

За даними 92,92% виборчих урн, відкритих у Стамбулі, Імамоглу отримав 50,92% підтримки порівняно з 40,05% за кандидата від ПСР Мурата Курума – колишнього міністра в уряді Ердогана.

Часткові офіційні результати, оприлюднені державним агентством Anadolu, показали, що ПСР та її головний союзник відмовилися від посад мерів у 19 ключових муніципалітетах, зокрема великих містах Бурса та Баликесір.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news