logo
29/05
28/05
27/05
26/05
2 ...

Львівського священника Степана Суса висвячують у єпископи (ОНЛАЙН)

11-01-2020 17:022428

Львівського священника Степана Суса висвячують у єпископи (ОНЛАЙН)
Фото: скріншот з відео

Упродовж двох днів, 11 та 12 січня, відбуватиметься урочиста церемонія висвячення наймолодшого у світі єпископа, настоятеля львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Степана Суса.

Зокрема, сьогодні о 17:00 у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (УГКЦ) у Києві розпочався Чин архиєрейського найменування владики Степана Суса.

Завтра, 12 січня, об 11.00 відбудеться Архиєрейська хіротонія отця Степана Суса.

Настоятеля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Степана Суса висвятять на Куріяльного єпископа Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зіґріса. Святителями будуть глава УГКЦ Блаженніший Святослав, митрополит Львівський (УГКЦ), високопреосвященніший владика Ігор, а також преосвященніший владика Павло Хомницький – єпископ Стемфордської єпархії УГКЦ (Нью-Йорк, США). 

Як повідомляли, 15 листопада 2019 р., офіційні представники Ватикану повідомили, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса. Священик, якому в жовтні виповнилося 38 років, стане наймолодшим католицьким єпископом у світі.

Довідково:

Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у місті Львові в сім’ї Ярослава та Оксани з родини Боднар. Дитинство провів у селі Чишках, Пустомитівського району, Львівської області.

З 1988 по 1996 роки навчався у Чишківській середній школі.

У 1996 році поступив на навчання до Бучацького історико-філософського ліцею імені святого Йосафата чину святого Василія Великого (сьогодні колегіум святого Йосафата), який закінчив у 1999 році.

З 1999 до 2006 року навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, УГКЦ та Українському католицькому університеті.

У 2009-2010 роках навчався у Львівському Національному Університеті імені Івана Франка, захистив наукову працю на тему: «Людина в контексті міжособистісної комунікації: Дитріх фон Гільдебрант та Емануель Левінас», магістр філософії.

У 2014-2015 роках навчався у Люблінському Католицькому Університеті, захистив наукову працю на тему: «Військове капеланство у світлі Другого Ватиканського Собору», магістр богослов’я.

У 2015-2017 роках навчався на ліцензіатській програмі Українського католицького університету з пасторального богослов'я.

30 червня 2006 року Архиєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем Возьняком був рукоположений у сан священника в Архикатедральному соборі Святого Юра у місті Львові. Цього ж року призначений військовим капеланом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та синкелом Львівської архиєпархії УГКЦ у справах капеланства: військових, студентів, дітей-сиріт, в’язнів.

З 2011 року настоятель Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ. У листопаді 2008 року нагороджений орденом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного «За заслуги перед ЗСУ», у липні 2015 року нагороджений орденом Президента України «За заслуги» ІІІ ступеня. 

Володіє українською, англійською, польською, російською, французькою мовами.

Leopolis.news