logo
27/05
26/05
2 ...

Мінʼюст арештував майно і рахунки ексголови ВСУ Князєва

24-04-2024 16:23356

Мінʼюст арештував майно і рахунки ексголови ВСУ Князєва
Фото: Громадське

Державна виконавча служба Міністерства юстиції України арештувала усе майно колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва.

Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Як зазначається, рішення ухвалено у зв’язку із невиконанням колишнім головою ВС Постанови Печерського районного суду міста Києва про конфіскацію в дохід держави незаконно отриманого подарунку в розмірі 906 600 грн.

Також виконавча служба наклала арешт на банківські рахунки Князєва.

«У разі відсутності грошових коштів на рахунках боржника, та у разі виявлення належного на праві власності боржнику рухомого та нерухомого майна, державним виконавцем буде вжито заходів щодо звернення стягнення на виявлене майно боржника, на яке згідно із законом можливо звернути стягнення», – інформує зазначив Андрій Гайченко.

Як відомо, що за боржником на праві власності зареєстровано 4 одиниці нерухомого майна у місті Миколаєві та Миколаївській області.

13 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК склало Протокол стосовно екс-голови ВС про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків).

За повідомленням НАЗК, Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м. за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла.

На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою 1 тис. грн. Різниця у фактичній та ринковій вартості оренди і була цим незаконним подарунком.

Як повідомляли, 15 травня 2023 року НАБУ викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 млн грн). За даними журналістів від джерела в НАБУ, гроші Князєв нібито отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго.

Натомість Жеваго відкинув усі звинувачення.

Пленум висловив недовіру і звільнив голову ВСУ Князєва.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news