logo
19/09
18/09
17/09
16/09
2 ...

Надзвичайну ситуацію оголошено на території всієї України та продовжено карантин

25-03-2020 13:511499

Надзвичайну ситуацію оголошено на території всієї України та продовжено карантин
Фото: Українська правда

Кабінет міністрів сьогодні, 25 березня, розширив надзвичайну ситуацію на всю Україну та продовжив карантинні заходи на 30 днів.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав у Facebook.

«Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України на 30 днів. Таке рішення щойно ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів. Крім того, у режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня», – написав Шмигаль.

Як зазначив Шмигаль під час засідання Уряду, станом на сьогодні, на 10 ранку, у 13-ти областях України і в місті Києві зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID 19. Він додав, що статистика продовжує погіршуватися.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», – написав Шмигаль.

Також він повідомив, що додатково до цього рішення Кабмін постановив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
  • усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Воночас, прем’єр закликав не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан, адже «надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози», пише УП.

Шмигаль додав, що Україні треба «виступати єдиним фронтом» із міжнародними партнерами.

Він зазначив, що напередодні відбувся телеміст із провідними китайськими лікарями – і подібні телемости будуть проводити надалі у робочому порядку, щоб українські лікарі отримували від китайських колег прямі поради.

Leopolis.news