logo
10/08
2 ...

Бродівські волонтери зорганізувалися у протистоянні поширенню Covid-19

26-03-20203280

Бродівські волонтери зорганізувалися у протистоянні поширенню Covid-19
Фото: Михайла Шишки

У Бродах волонтери, в основному це – молоді люди із громадської організації «Наше місто», через соціальні мережі звернулися до мешканців міста Броди та району з пропозицією долучатися до протистояння розповсюдженню коронавірусної інфекції Covid-19 на Бродівщині.

Для цього, з ініціативи молодого голови місцевого ОСББ «Патріот» Володимира Ступака в одному із будинків ввіреного йому об’єднання співвласників було зорганізовано своєрідний волонтерський штаб у підвальному приміщенні, де до карантину дітвора займалася настільним тенісом.

Тут, у тенісному залі, волонтери виготовляють антисептик та розфасовують його у пляшки різної ємності. В іншому приміщенні міста (зокрема це ательє «Каприз») дівчата-волонтерки шиють медичні маски із цупкої тканини, які можна використовувати доволі довгий час, якщо періодично їх прати.  

Як зазначив у коментарях Володимир Ступак, основною метою їх волонтерської діяльності є допомога людям похилого віку, малозабезпеченим та громадянам з обмеженими можливостями. «Антисептик та медмаски ми безплатно роздаємо нашим пенсіонерам та людям з інвалідністю, а також в державні установи як, наприклад, місцева рятувально-пожежна служба. Відрадно, що на наш клич відгукнулося багато мешканців Бродівщини. Помагають хто чим може – одні приносять продукти, інші – гроші. Інгредієнти для антисептика і тару для нього, а також тканину для масок, ми закуповуємо у підприємців. Проте, ціни на потрібні матеріали та сировину віднедавна чомусь зросли. Можливо, дехто й заробляє на цьому», – наголосив пан Володимир.

Окрім того він розповів, що волонтери працюють і в селах району. Там вони заготовляють у селян сільськогосподарські продукти, а взамін привозять їм потрібні ліки чи товари першої необхідності, яких у селі практично придбати неможливо. На думку Володимира Ступака, такий взаємний бартер лишень сприяє покращенню взаємовідносин у громадському суспільстві й суттєво допомагає у боротьбі із оцим злощасним вірусом.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news