logo
08/08
07/08
06/08
05/08
04/08
03/08
02/08
31/07
2 ...

Учора стартував Місяць авторських читань

02-07-2020221

Учора стартував Місяць авторських читань
Фото: організаторів

Один з найбільших львівських літературних фестивалів – Місяць авторських читань – 1 липня відкрив свою цьогорічну повністю онлайнову програму.

Про це повідомляють організатори.

Відкриття МАЧ 2020 організатори жартома порівнювали з запуском ракети. Технічно наймасштабніший транскордонний фестиваль Центральної Європи, що вже 6 років охоплює і Україну, тепер виглядає зовсім інакше.

Григорій Семенчук, засновник українського представництва міжнародного проекту з 20-річною історією, каже: «Ми ще 2 роки тому стали першим українським фестивалем, який транслював наживо абсолютно всі свої події – 62 авторські читання впродовж місяця. Але коли фестиваль відбувався у Львові фізично, спектр завдань команди був зовсім іншим, і для нас акцент уваги, звісно, був на гостях в залі, авторах і авторках у Львові, на звуці на сцені... Тепер ми фактично робимо міжнародний «телеміст», супроводжуючи читання, що відбувається у Брні, синхронним перекладом українською. Тож окрім технічного виклику комутації двох трансляцій і трьох мов, ми також маємо до справи з простими проблемами 21 століття – коли просто десь на відстані кількасот кілометрів пропадає інтернет. І це якийсь інший вимір фестивальної логістики, аніж ми знали зазвичай. Для всієї міжнародної команди проекту це буде дуже великий досвід».

Над синхронним перекладом МАЧ 2020 впродовж липня працюватимуть Петер Ґергелі (угорська), Тетяна Окопна, Радко Мокрик, Ірина Забіяка (чеська), Марія Бабінська (польська). Українською уривки творів для авторських читань перекладають на МАЧ 2020: з угорської – Олександр Вешелені, Банди Шолтес, Петер Ґергелі, Вікторія Швачко, Євгенія Колєснікова, з чеської – Софія Челяк, Ірина Забіяка, Яна Коник, Марія Косенко, з польської – Галина Крук.

Угорська програма країни-Почесного гостя розпочалася з розмови одного з найвідоміших сучасних белетристів Пала Завади, угорського словака з походження, з модератором словацьким письменником Сільвестром Лавріком. Домашню лінію фестивалю відкривала Софія Андрухович у розмові з Оленою Гусейновою. Новий роман відомої письменниці, який так гаряче обговорювали читачі на карантині, його підводні течії і подвійні та потрійні приховані скриньки сюжету, звісно, були у центрі довгої і надзвичайно цікавої розмови. Повний запис розмови та авторських читань Софії Андрухович слухайте і дивіться тут.

«Для нас дуже важливо було у цьому новому форматі зберегти атмосферу довірливої і посутньої розмови. І тому модератори МАЧ 2020 – це професійні ведучі з досвідом ефірної роботи, – каже Євгенія Нестерович, прес-директорка проекту. – Здається, завдяки цим вимушеним перетворенням, Місяць авторських читань 2020 може стати таким собі літературним slow-radio, де необмежені в часі, тривають пізньовечірні цікаві розмови. Ми дуже вдячні нашим партнерам за медіапідтримку і розширення нашої аудиторії, бо серед іншого це також наш спосіб збільшувати кількість цікавого україномовного контенту».

Leopolis.news