logo
24/10
23/10
2 ...

Ревіталізація річки Зубра та розширення набережної: на Сихові облаштують стильний громадський простір

21-09-2020 15:15541

Ревіталізація річки Зубра та розширення набережної: на Сихові облаштують стильний громадський простір
Фото: Львівської міської ради

Завдяки об'єднанню зусиль екологів, науковців, громади, місцевої влади та ринку «Шувар», вже у найближчій перспективі сихівчанам повернуть чисту річку Зубра і облаштують на її березі стильний громадський простір.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Частково річка протікає біля ринку „Шувар“. Ми завжди підтримуємо та інвестуємо в проекти, спрямовані на розвиток Сихова. І зараз готові власними силами і без бюджетних коштів здійснити найбільш складну та дороговартісну частину робіт з ревіталізації Зубри. Це очищення річки у тій частині, де вона протікає поблизу ринку, розширення набережної та облаштування стильного громадського простору», — повідомив директор ринку «Шувар» Іван Федишин.

За його словами, таку інвестицію в екологічний громадський проєкт «Шувар» готовий зробити за умови комплексного та професійного підходу. Як відомо, колись річка Зубра була чистою, і до 1980-х років ще й наповнювала відоме тоді Сихівське озеро. Та потім озеро висохло, а річку на різних ділянках почали несанкціоновано використовувати як каналізацію. Це триває і досі. Зубра стала брудною, з відповідним дуже неприємним запахом.

«Саме тому ініційовано створення робочої групи з ревіталізації Зубри у Львівській міській раді. Завдання такі: зупинити потрапляння стоків у річку; напрацювати проєкт благоустрою набережної; унеможливити підтоплення території ринку „Шувар“ та парку Івана Павла ІІ; облаштувати громадський простір біля річки з боку вулиці Хоткевича», — повідомив Іван Федишин.

Першу виїзну зустріч на березі Зубри провели. «Дякуємо усім учасникам робочої групи за готовність професійно та комплексно провести ревіталізацію річки. Ми усі вболіваємо, аби майбутній стильний громадський простір на березі Зубри став улюбленим місцем відпочинку сихівчан та усіх львів'ян, а Львів продемонстрував здатність відповідати статусу міста дружнього до екології. Спільними зусиллями у нас обов’язково все вийде. Тому рухаємось вперед», — зазначив керівник ринку «Шувар».

Річка Зубра є другою за кількістю води після Полтви. Зубра протікає біля «Шувару» і тече через парк Івана Павла II. Зараз річка є доволі забрудненою. Основна причина — потрапляння води з відстійників та несанкціоноване використання річки для каналізаційних стоків.

Leopolis.news