У «Львівській політехніці» відкрили відреставровані унікальні пам’ятки архітектури світового значення

http://leopolis.news/post/29172/u-lvivskiy-politehnici-vidkryly-vidrestavrovani-unikalni-pamyatky-arhitektury-svitovogo-znachennya

25/09/2020

Сьогодні, 25 вересня, відбулось урочисте представлення унікальних реконструйованих залів, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Сьогодні ми відкриваємо після реставрації два прекрасних зали. Особливість цього дійства полягає в тому, що перше, — реставрація цих залів відбулася без залучення бюджетних коштів. По друге, — реставрація зробила можливим те, що будівлі Львівської політехніки і все, що пов’язане з Львівською політехнікою, були внесені в список ЮНЕСКО. По третє, — реставрація цих двох залів здійснювалася студентами, аспірантами, докторами Львівської політехніки.

До того ж Львівська політехніка знаходиться в самому центрі Львова, і вже оновлюються туристичні маршрути, які будуть включати в себе Львівську політехніку, для того, щоби ті туристи, які приїдуть у Львів, також бути залучені до відвідин Львівської політехніки», — сказав ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало.

Був присутнім на урочистостях і Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ці зали за свої півтори сотні років бачили тисячі подій, бачили тисячі історичних видатних постатей. І сьогодні ми бачимо стіни цієї зали такими, якими їх бачив засновник. Дякую пану ректору, який став ініціатором такої реставрації. Дякую тим реставраторам, які долучилися власною працею до цього процесу. І бажаю Львівській політехніці оновлюватись і процвітати. Адже це справді краща технічна школа Східної Європи», — сказав у вітальному слові Прем'єр-міністр України.

Як інформують у НУ «Львівська політехніка», реставраційні роботи в головному корпусі університету є частиною програмних робіт із внесення комплексу будівель Львівської політехніки як унікального архітектурного ансамблю однієї з перших вищих технічних шкіл Європи, зі збереженими історичними будівлями та їх інтер'єрами, до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, шляхом розширення номінаційного подання Львова з 1998 року.

А науковці кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Інституту гуманітарних і соціальних наук університету розробляють екскурсійний маршрут найцікавішими місцями Львівської політехніки, серед яких, звичайно, будуть і ці відреставровані зали. Найперше цими маршрутами проходитимуть студенти-політехніки. Також вони стануть цікавинкою і для туристичного Львова.

Leopolis.news